Video prezentare – Înscriere clasa pregătitoare

Liceul Teologic Ortodox “Sf. C-tin Brâncoveanu” pune la dispoziția părinților, viitorilor elevi sau a curioșilor, un video de prezentare, pe scurt, despre ce înseamnă Liceul Teologic Ortodox “Sf. C-tin Brâncoveanu”. O privire scurtă asupra noastră, asupra școlii, asupra a tot ce reprezintă Liceul Teologic Ortodox “Sf. C-tin Brâncoveanu”.

Vizionare plăcută!


 

Înscrierea în învățământul primar se face în baza metodologiei specifice, aprobată de Ministerul Educației. Astfel copiii, care împlinesc vârsta de 6 ani până la data de 31 august 2021, inclusiv, trebuie să fie înscriși în clasa pregătitoare, în conformitate cu prevederile Legii educației naționale nr. 1/2011.

Copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie 2021, inclusiv, pot fi înscriși dacă dezvoltarea lor psihosomatică este corespunzătoare.